زیبا عبدالله انتخابات منطقه آزاد اروند منطقه آزاد اروند

زیبا: عبدالله انتخابات منطقه آزاد اروند منطقه آزاد اروند انتخابات عبدالله کعبی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی مجمع نمایندگان اصفهان خواهان عذرخواهی استانداری چهارمحال و بختیاری شد

نماینده مردم اصفهان در مجلس گفت: در اطلاعیه استانداری چهارمحال و بختیاری از من به عنوان نماینده مجلس خواسته شده است در مسأله آب دخالت نکنم، این اطلاعیه وهن مجلس

مجمع نمایندگان اصفهان خواهان عذرخواهی استانداری چهارمحال و بختیاری شد

مجمع نمایندگان اصفهان خواهان عذرخواهی استانداری چهارمحال و بختیاری شد

عبارات مهم : اصفهان

نماینده مردم اصفهان در مجلس گفت: در اطلاعیه استانداری چهارمحال و بختیاری از من به عنوان نماینده مجلس خواسته شده است در مسأله آب دخالت نکنم، این اطلاعیه وهن مجلس است.

حیدر علی عابدی در خصوص تذکر امروز مجمع نمایندگان اصفهان به وزیر کشور، به خبرنگار ایمنا گفت: علت این تذکر اطلاعیه ای است که از طرف استانداری چهارمحال و بختیاری بر علیه من صادر شده است و در سایت این استانداری هم انتشار یافته است.

وی تصریح کرد: در این اطلاعیه از من خواسته شده است در مسأله آب دخالت نکنم و چشم خود را بر برداشتهای غیر مجازی که از زاینده رود می شود، ببندم.

عابدی خاطر نشان کرد: این اطلاعیه وهن مجلس است و به همین علت من به معاون سیاسی استانداری چهارمحال ۱۰ روز وقت دادم تا این اطلاعیه را اصلاح کنند، ولی چون آنها حاضر به انجام هیچ اقدامی نشدند، مجمع نمایندگان اصفهان وارد عمل شد و در تذکری به وزیر کشور، از وی خواست به استاندار خود تذکر دهد که به قانون اساسی التزام داشته باشد و نماینده ملت را به علت انجام وظایف قانونی اش مورد عتاب و خطاب قرار ندهد.

وی با اشاره به اصل ۸۵ قانون اساسی که می گوید،«نماینده مجلس حق دارد در همه پرسشها داخلی و خارجی کشور اظهار نظر کند،گفت: چه طور کسی که در سمت استانداری واقع شده است است نمی داند که طبق قانون اساسی نماینده مجلس دارای چه اختیاراتی است؟

نماینده مردم اصفهان در مجلس افزود: در بین گروهها و جریانهای سیاسی مخالفتهای زیادی با کارها ما انجام می شود، ولی این نخستین بار است که یک حقوق بگیر دولت بر علیه نماینده مجلس حرف می زند.

وی با اشاره به اینکه تذکر مجمع نمایندگان اصفهان امروز به وزیر کشور داده شده، گفت: اگر به این تذکر پاسخ مناسب داده نشود، حتما قضیه را پیگیری خواهیم کرد.

عابدی تأکید کرد: مردم باید کسی را داشته باشند که پرسشها آنها را پیگیری کند و چه کسی بهتر از نماینده مجلس که هم قانون اساسی به وی اختیارات داده و هم در صحن مجلس قسم خورده است که از حق و حقوق مردم حمایت کند.

وی افزود: بنابراین وزرا، مسئولان، مدیر کل ها و … باید در انجام وظایف نمایندگی به نمایندگان مجلس کمک و با آنها همکاری کنند و این وهن نظام جمهوری اسلامی است که یک استاندار چنین اطلاعیه ای بدهد.

نماینده مردم اصفهان خاطر نشان کرد: مجمع نمایندگان اصفهان خواهان عذرخواهی استانداری چهارمحال و بختیاری شده؛ آیا در اینجا دیگر حرمت مجلس مطرح هست، من یک فرد هستم و قضیه توهین به شخص من نیست، بلکه تا زمانی که سمت نمایندگی را دارم باید اجازه داشته باشم از این سمت خود دفاع کنم و آن را به نسل بعد تحویل دهم.

مجمع نمایندگان اصفهان خواهان عذرخواهی استانداری چهارمحال و بختیاری شد

واژه های کلیدی: اصفهان | قانونی | اطلاعیه | قانون اساسی | نماینده مجلس | نمایندگان مجلس | چهارمحال و بختیاری | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog