زیبا عبدالله انتخابات منطقه آزاد اروند منطقه آزاد اروند

زیبا: عبدالله انتخابات منطقه آزاد اروند منطقه آزاد اروند انتخابات عبدالله کعبی

گت بلاگز بازار خودرو بازار نابسامان خودرو‌های وارداتی

سوءمدیریت در بازار ماشین های خارجی آنچنان گسترده است که از کیفیت تا قیمت و نحوه واردات این ماشین ها را مشمول بر می شود. عنوان واردات غیرقانونی چند هزار خودروی ل

بازار نابسامان خودرو‌های وارداتی

بازار نابسامان ماشین های وارداتی

عبارات مهم : بازار

سوءمدیریت در بازار ماشین های خارجی آنچنان گسترده است که از کیفیت تا قیمت و نحوه واردات این ماشین ها را مشمول بر می شود. عنوان واردات غیرقانونی چند هزار خودروی لوکس در دوره ۶ ماهه ممنوعیت ثبت سفارش در سال گذشته، از مدتی پیش مطرح شده است بود، ولی اکنون با توضیحات مدیر شرکت بازرسی کل کشور، به طور رسمی تایید شده است و نشان از وضع تاسف بار بازار ماشین های خارجی در کشور دارد.

بازار نابسامان خودرو‌های وارداتی

به گزارش جام جم؛ سوءمدیریت در بازار ماشین های خارجی آنچنان گسترده است که از کیفیت تا قیمت و نحوه واردات این ماشین ها را مشمول بر می شود. عنوان واردات غیرقانونی چند هزار خودروی لوکس در دوره ۶ ماهه ممنوعیت ثبت سفارش در سال گذشته، از مدتی پیش مطرح شده است بود، ولی اکنون با توضیحات مدیر شرکت بازرسی کل کشور، به طور رسمی تایید شده است و نشان از وضع تاسف بار بازار ماشین های خارجی در کشور دارد.

بازار ماشین مثل هر صنعت دیگری باید از لحاظ هزینه-فایده اقتصادی فعالیت کند و هرگونه خدشه در این روند، موجب اخلال در آن می شود و قطعا کیفیت، قیمت و خدمات آن را دچار مسئله می کند. اکنون در بازار خودروی کشور عزیزمان ایران این مسئله وجود دارد و در چنین شرایطی نمی توان انتظار کیفیت و قیمت مناسب را از ماشین های خارجی داشت؛ بنابراین باید نهاد های نظارتی به طور جدی به عنوان واردات ماشین ورود کنند.

سوءمدیریت در بازار ماشین های خارجی آنچنان گسترده است که از کیفیت تا قیمت و نحوه واردات این ماشین ها را مشمول بر می شود. عنوان واردات غیرقانونی چند هزار خودروی ل

متاسفانه به علت نابسامانی در بازار خودروی کشور و فقدان مدیریت هدفمند سیاستگذاران، هیچ ابزار مدیریتی غیر از تعرفه، در بازار ماشین های وارداتی وجود ندارد و خود تعرفه هم پرسشها و پرسشها جدی دارد و سیاست منطقی و دقیقی در زمینه تعرفه گذاری ماشین های خارجی وجود ندارد.

اکنون اوضاع واردات ماشین به گونه ای است که هر نوع تخلفی در آن به چشم می خورد، از دور زدن مجاری و مقررات قانونی جهت واردات تا کیفیت ماشین های خارجی؛ به طوری که حتی بعضی ماشین های وارداتی به کشور فاقد استاندارد های مورد نیاز هستند، ولی در داخل کشور، تغییرات ظاهری روی آن ها اعمال می شود تا تاییدیه استاندارد را اخذ کنند. بعضی ماشین ها هم از کشور های عربی به طور دست دوم وارد می شوند، ولی با دستکاری در آنها، در داخل کشور به عنوان ماشین های نو به مردم عرضه می شوند.

مشکل دیگر در قیمتگذاری ماشین های وارداتی است که فعلا هیچ حساب و کتابی ندارد، جز منفعت واردکننده و دلال. در حوزه واردات قاچاق و بدون ثبت سفارش نیز واردکننده های بزرگ دست دارند که موجب نابسامانی بازار ماشین شده است اند.

بازار نابسامان خودرو‌های وارداتی

نتیجه تمامی این اوضاع، به زیان خریداران ایرانی و مشتریان شده است که اصلاح آن نیازمند حضور جدی و نظارت دستگاه هایی، چون شرکت بازرسی کل کشور هست. جهت برطرف این معضلات و ساماندهی بازار ماشین های وارداتی همچنین پیشنهاد می کنم شرکت هایی متشکل از زیرمجموعه های دانشگاهی و شرکت استاندارد شکل بگیرند و جهت صنعت خودروی کشور و چگونگی واردات، تصمیم گیری علمی کنند.

واژه های کلیدی: بازار | خارجی | ماشین | واردات | وارداتی | ثبت سفارش | بازار خودرو

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog